زمینه فعالیت

 

سیستم های نظارتی و حفاظتی

دوربین های مدار بسته

دوربین مداربسته (CCTV) :

امروزه ضرورت استفاده از سیستمهای نظارتی و حفاظتی به منظور بالا بردن کیفیت و افزایش کنترل و بهره وری در صنایع و اصناف مختلف بر هیچ کس پوشیده نیست ، بخصوص اینکه این نظارت نه تنها در محل بلکه از هر نقطه از دنیا با سیستمهای انتقال تصویر امکان پذیر می باشد.
استفاده از این سیستمها در کاهش جرائم و مشکلات محیط کار و زندگی نظیر سرقت، مزاحمت، خرابکاری، کم کاری و موارد پیش بینی نشده بسیار موثر است.
برخی قابلیتهای سيستم :
سیستم های مداربسته با دو فناوری آنالوگ و شبکه (IP Camera)
ضبط همزمان تصاویر به همراه صدا تا چندین ماه
سهولت بازبینی تصاویر ظبط شده بر حسب تاریخ و زمان
استفاده از سیستم مبتنی بر کامپیوتر (PC Base) و یا مجزا از کامپیوتر (Standalone)
تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات دستگاه بر روی حافظه های قابل حمل (Flash memory) ، هارد دیسک اکسترنال و DVD
ضبط تصاویر بر حسب حرکت در مکان های تعریف شده (Motion Detection)
سیستم مدیریت تصاویر , نور و تنظیم لنز به صورت اتوماتیک
نصب و راه اندازی به صورت کابلی و بی سیم
برخی فواید استفاده از این سیستم ها :
ایجاد حس روانی و مسئولیت پذیری در پرسنل کم کار در محل کار
ایجاد حس روانی تامین امنیت افراد در محیط مورد نظارت
افزایش ترس از ارتکاب به جرم و کاهش جرائم
کمک به تحقیقات پلیس در شناسایی و پیگرد مجرم
مدیریت مکان و کنترل تردد در محیط، مانند پارکینگ ها، فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، هتل ها، رستوران ها، فضاهای ورزشی و محیط های بازی کودکان و . . .

سیستم های اعلام سرقت

سیستم های امنیتی پارادوکس

سیستم های امنیتی پارادوکس محصول کشور کانادا، یکی از حرفه ای ترین و پیشرفته ترین سیستمهای حفاظت فیزیکی و پیرامونی در جهان می باشد، دستگاه های پارادوکس در مدلهای متنوع با امکانات مختلف و‏ بالاتربن ضریب حفاظت برای بانکها ، مناطق فوق امنیتی ، اماکن تجاری و اداری، منازل مسکونی مجلل و هر مکانی ‏که نیاز به امنیت بالائی دارد پیشنهاد می گردند.‏
برخی قابلیتهای سیستم :
کاربری آسان
برنامه ریزی کامپیوتری به صورت خاص متناسب با محیط تحت حفاظت
حساس به هرگونه دستکاری و خرابکاری در وایرینگ سیستم
قابلیت توسعه و ارتقاء و ایجاد قابلیتهای خاص
استفاده از تجهیزات بی سیم
قابلیت کنترل دستگاه از راه دور با یک تماس و یا از طریق اینترنت
قابلیت استفاده به عنوان سیستم اعلام سرقت و اعلام حریق به صورت یکپارچه
ماژول های کنترل تردد و کنترل دسترسی با اتصال به قفل های الکترونیک و مدیریت عبور و مرور با استفاده از کارت های مغناطیسی یا رمز عبور

سیستم های اعلام حریق

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر به طور معمول جهت پروژه های بزرگتر و کاربردی پیچیده تر که امکان استفاده از سیستم های اعلان حریق متعارف وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال با روند قیمت رو به پایین اینگونه سیستمها، آنها را تبدیل به انتخابی ارزشمند جهت پروژه هایی کوچک تر که به لحاظ سنتی با تجهیزات اعلام حریق کانونشنال طراحی شده است می کند.

سیستم های اعلام حریق متعارف

سیستمهای اعلام حریق جدا از نوع ساخت و طراحی و اجرا در حالت کلی وظيفه اعلام اخطار به هنگام بروز آتش سوزي و يا کشف نشانه هايي مبني بر احتمال به وجود آمدن آتش سوزي را دارند.
وظیفه اصلی یک سيستم اعلام حريق کشف آثار آتش سوزي همراه با اعلام و مکان یابی حریق می باشد تا بتواند علاوه بر هشدار به موقع نسبت به حفظ جان و مال افراد ، در تسریع عملیات خاموش نمودن آتش نیز تاثیر گذار باشد. ميتوان اينگونه بيان كرد كه با وجود سيستم اعلام حريق، اثرات شروع و وقوع آتش سوزی بسيار سريع مشخص خواهند شد و در نتيجه امكان انجام سريع و آني اقدامات لازم براي مهار آتش فراهم مي گردد، بديهي است كه در اين صورت احتمال روبرو شدن با مشكل اساسي گسترده شدن دامنه حریق نيز به مقدار زيادي كاهش مي يابد.
سيستم اعلام حريق شامل بخش های مختلف زیر است :
کاشف یا دتکتور (Detector) : مانند دتکتورهای دودی ، حرارتی ، گازی
آشكارساز دستي : مانند شستی های اعلام حریق (Manual Call Point)
زنگ اعلام حريق (Alarm)
فلاشرها (Lighting)
تابلوي اعلام حريق (Control Panel)
سیستم های اعلام حریق از نقطه نظر طراحی در دو نوع تولید می شوند.
۱- متعارف (Conventiona)
۲- آدرس پذیر (Addressable)
در سیستمهای متعارف مکانی را که از نظر حریق می خواهیم حفاظت کنیم به مناطق مشخص تقسیم میکنیم تا در صورت بروز حریق بتوان محل حریق را سریعتر و راحت تر تشخیص داد . به هر کدام از این مناطق یک زون ( Zone ) گفته می شود. هر زون از تعدادی دتکتور دودی ، حرارتی ، شستی های اعلام حریق و سایر آشکارسازهای حریق که در بخش های مختلف نصب شده اند تشکیل می شود. بدیهیست چنانچه هر یک از آشکارسازها تحریک شود، اخطار حریق زون مربوطه روی پنل اصلی مشاهده می شود. به همين منظور شبكه كاملي از آشكارسازهاي دستي و اتوماتيك و زنگهاي اعلام حريق براي كل طرح در نظر گرفته مي شود. شستی های اعلام حريق در نقاط ورود و خروج و يا تردد ميان راهي و آشكارسازهاي اتوماتيك بر روي سقف در محلهاي مناسب نصب مي گردند، زنگهاي اعلام حريق نيز به صورت متعادل و به گونه اي كه از تمام نقاط حساس قابل شنيدن باشد چيده مي شوند. در فضاهاي شامل اتاق هاي تودرتو يا فضاهاي مشابه كه صداي زنگهاي اعلام حريق ضعيف باشد از آشكارسازهاي مجهز به آلارم استفاده مي شود، در اين آشكارسازها، به محض تشخيص حریق توسط سيستم، علاوه بر اخطار كلي، آلارم متصل به آشكارساز نيزعمل مي كند.
برخی معایب سیستمهای متعارف :
حجم سیم کشی بالا نسبت به نوع آدرس پذیر
عدم شناسایی تعداد و محل نصب دتکتورها در نتیجه عدم تشخیص محل مورد حریق به تفکیک مکان نصب دتکتور ( همانطور که گفته شد تنها زون مورد حریق شناسایی می شود و محل دقیق وقوع حریق تنها با مراجعه به زون و جستجوی بخشهای تشکیل دهنده زون قابل تشخیص خواهد بود.)
عدم شناسایی نوع و مکان آشکارساز معیوب (تنها تشخیص زونی که آشکارساز معیوب در آن قرار دارد امکان پذیر است در نتیجه با بررسی چندین و چند دتکتور یا شستی و یا هر آشکارساز دیگر که در آن زون قرار دارد می توان عنصر معیوب را شناسایی کرد که گاهی بسیار وقت گیر خواهد بود.)
عدم وجود برخی امکانات پیشرفته در این نوع سیستم ها نسبت به نوع آدرس پذیر
برخی مزایای سیستمهای متعارف :
قیمت مناسب نسبت به نوع آدرس پذیر
وجود طیف وسیعی از پنل ها و آشکارسازها در بازار
امکان راه اندازی سیستم با تجهیزات برندهای مختلف

شبکه های کامپیوتری

شبکه های کابلی (Wired)

شبکه های کابلی

نصب و راه اندازی شبکه :
 
در دنياي امروز با توجه به رشد روز افزون فن آوري اطلاعات و دخيل شدن اين علم نوين در زندگي روزمره و کارهاي اداري ما و از طرفي با جايگزين شدن رايانه ها به جاي پرونده هاي قطور بايگاني اطلاعات، جايگزين شدن شبکه بعنوان يک بستر براي ارسال و دريافت اطلاعات بين کامپيوترها، اهميت حفظ و بهينه سازي بستر هاي ارتباطي در شبکه هاي رايانه اي را بيش از پيش فزوني بخشيده است.

اهميت اين موضوع کماکان براي نهادها، ارگانها و ساير موسسات بعلت حساسيت نوع اطلاعات و نقشي که در جامعه ايفا مي کنند بسيار مهمتر از ساير بخشها مي باشد. حال با توجه به حساسيت و اهميت اين موضوع بايد شبکه هاي رايانه اي هر سازمان يا موسسه به طوري پياده سازي گردد که همواره بتواند در بهترين وضعيت سرويس دهي قرارداشته باشد. براي رسيدن به اين امر مطابق با استانداردهاي IEEE ، شبکه بايستی خصوصيات زير را دارا باشد :
 
از لحاظ نوع بستر و ساختار کاملا پويا و پايدار باشد
 
داراي ضريب دسترسي بالا باشد (High Availability)
 
همواره در صورت بروز هر نوع حادثه اطلاعات در اسرع وقت قابل دسترسي باشند (Disaster Recovery)
 
اطلاعات کاملا امن بوده و قابل سوء استفاده نباشند (Network Security)
 
وضعيت شبکه همواره و در هر لحظه قابل گزارش گيري باشد (Network Monitoring)
 
مراحل اجرای یک شبکه کامپیوتری شامل موارد زیر میباشد :
 
مشاوره
 
طراحی
 
اجرا شبکه پسیو
 
اجرای شبکه اکتیو
 
1- مشاوره :
شرط لازم براي حصول نتايج مطلوب پس از اجراء پروژه هاي IT، طراحي دقيق و علمي قبل از اجراء طي فازهاي نياز سنجي و شناخت، بررسي استراتژي ها و IT Master Plan سازمان، طراحي و آناليز قطعات تا تحويل blue print ميباشد. پر واضح است كه نقش مشاوري صديق و امين كه با شناخت نيازهاي مشتري بتواند بهترين راه حل را در اختيار بگذارد در اين مرحله بيش از پيش خودنمايي ميكند.
2- طراحی:
هر شبكه كامپيوتري بايد با توجه به شرايط و سياست هاي هر سازمان، طراحي و پياده سازي گردد که این شبكه هاي كامپيوتري، زير ساخت لازم براي استفاده از منابع فيزيكي و منطقي را در يك سازمان فراهم مي آورند .
 
بديهي است،  در صورتي كه زير ساخت فوق به درستي طراحي نشود،  در زمان استفاده از شبكه با مشكلات متفاوتي برخورد نموده و بايد هزينه هاي زيادي به منظور نگهداري شبكه و تطبيق آن با خواسته هاي مورد نظر،  صرف شود .
 
اين در صورتي است كه مجبور نشويم كه همه چيز را از نو شروع كنيم . يك از علل اصلي بروز چنين مشكلاتي،  طراحي شبكه پس از پياده سازي آن است ! يعني ابتدا شبكه پياده سازي مي شود، قبل از آنكه طراحي مناسبي براي آن انجام شود .
 
اصولا تمام طرح هايی که ارائه می شوند، ارزش پياده سازی ندارند. يکی از معيار های مهم که موجب انتخاب يا رد يک طرح می شود پشتيبانی است،  که آيا در صورت پياده سازی اين طرح وضعيت پشتيبانی به چه صورت خواهد بود و چه مقدار هزينه به دنبال خواهد داشت و آيا در موارد بحرانی امکان پشتيبانی و خطايابی سريع وجود دارد يا خير ؟
 
ممکن است طراحی و پياده سازی اوليه هزينه زيادی را به دنبال داشته باشد، اما طراحی صحيح می تواند موجب کاهش هزينه در نگهداری و همچنين پشتيبانی باشد.
 
برآورد نياز سازمان با درنظر گرفتن توسعه آتي آن، بعنوان نخستين گام از طراحي ضروري است.
 
3-اجرای شبکه پسیو :
فاز اجرای شبکه پس از مراحل مشاوره و طراحی قرار دارد که باتوجه به طرح های داده شده توسط کارشناسان و بررسی نیازهای سازمان توسط تیم مجرب و تکنسین های این مجموعه اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.

شبکه های بیسیم (wireless)

فیبر نوری (Fiber Optic)

فیبر نوری

فیبر نوری یکی از محیط های انتقال داده با سرعت بالا است . امروزه از فیبر نوری در موارد متفاوتی نظیر: شبکه های تلفن شهری و بین شهری ، شبکه های کامپیوتری و اینترنت استفاده بعمل می آید. فیبرنوری رشته ای از تارهای شیشه ای بوده که هر یک از تارها دارای ضخامتی معادل تار موی انسان را داشته و از آنان برای انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی استفاده می شود.

توزیع برق و روشنایی فضا ها

طراحی و اجرای سیستم روشنایی

  

طراحی و اجرای سیستم توزیع برق

  

طراحی، ساخت و نصب تابلوهای برق

  

سیستم های نوبت دهی

سیستم های نوبت دهی

سیستم نوبت دهی هوشمند یا سیستم مدیریت الکترونیکی صف (Queue Management System)، اتوماسیونی است که با استفاده از آن ، صف فیزیکی و ازدحام حذف شده و صفوف مجازی به صورت نرمافزاری و پیشرفته تشکیل و کنترل ، مدیریت و گزارشات عملکرد آن ثبت میشود. سیستم نوبت دهی راهکاری مناسب برای نظم بخشیدن به صفها در مراکزی همچون بانکها، بیمارستانها و مراکز پزشکی ، ادارات بیمه ، دفاتر خدمات گردشگری ، دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی و ... است.

تلفن های سانترال

تلفن سانترال (PBX)

از جمله ارائه خدمات این شرکت نصب دستگاه تلفن سانترال با ظرفیتهای مختلف می باشد. تلفن سانترال یک شبکه خصوصی در یک مجموعه یا شرکت می باشد که موجب اشتراک گذاری چند خط شهری و داخلی می شود که با یک تلفن مدیریتی و یا تلفن آنالوگ رومیزی می توان آن را کنترل و برنامه ریزی نمود .
یکی از امتیازهای برتر مراکز تلفن اینست که می تواند بدون نیاز به خطوط شهری، تماس داخلی بین پرسنل شرکت ایجاد نماید که حتی با ارتباط داخلی می توان در کاهش هزینه های تلفن شرکت تاثیر گذاشت و کنترل نمود.
از مزیتهای دیگر آن می توان به اپراتور گویای آن اشاره کرد که با تماس هر مشتری پیغام اپراتور پخش می شود و به واحد مربوط وصل میشود که در اینصورت در صرف هزینه های زمان می توان موثر واقع شد.

تلفن تحت شبکه (Voip Phone)

IP Phone ها این قابلیت را دارند که به محض اتصال به شبکه، کلیه ی تنظیمات موردنیاز را به صورت خودکار از طریق سانترال تحت شبکه یا همان IPPBX دریافت نمایند. این امر باعث صرفه جویی در زمان و کاهش اشتباهات احتمالی در راه اندازی می شود.

  • عدم نیاز به کابل کشی مجدد

در شرکت ها و سازمان هایی که بنا به نیاز، شبکه داخلی (LAN) وجود دارد، تلفن شبکه را می توان بدون کابل کشی مجدد و با استفاده از همان کابل شبکه ی موجود، بکار گرفت. به همین منظور در تلفن های آی پی، معمولاً دو پورت شبکه تعبیه شده است.

سیستم برق اضطراری (UPS)

سیستم برق اضطراری (UPS)

امروزه در بازار کاملاً رقابتی از دست دادن هر لحظه از زمان در امور تجاری یا قطع شدن ارتباط با دنیای تجارت ضررهای مادی زیادی را برای شرکت ها بوجود خواهد آورد. قطع برق معمولاً یکی از عوامل ایجاد این وقفه است که به دلایل مختلفی نظیر کاهش عرضه توسط تامین کننده در ساعات پر ترافیک، شرایط آب و هوایی سخت یا خرابی در تاسیسات محلی و سراسری صورت می گیرد. با داشتن یک سیستم برق اضطراری قابل اطمینان می توان از این معضل جلوگیری نمود و از اختلال در فرآیند تجارت جلوگیری نمود.

کنترل تردد و دسترسی

کنترل تردد و دسترسی

مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)

مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)

سیستم مدیریت ساختمان (BMS) :
 
سیستم مدیریت ساختمان یا (Building Management System)، به مجموعه سخت افزارها و نرم افزارهائی اطلاق میشود که به منظور مانیتورینگ وکنترل یکپارچه قسمتهای مهم و حیاتی درساختمان نصب می شوند.
 
وظیفه این مجموعه، پایش مداوم بخش های مختلف ساختمان و اعمال فرامین به آنها به نحویست که عملکرد اجزاء مختلف ساختمان متعادل با یکدیگر و در شرایط بهینه و با هدف کاهش مصارف ناخواسته و تخصیص منابع انرژی فقط به فضاهای در حین بهره برداری باشد.
 
در این روش تابلوهای برق روشنائی عمومی، دیزل ژنراتور، سیستم اعلام و اطفاء حریق، سیستم حفاظتی، آسانسورها، سیستم کنترل تردد و نیز اجزاء موتورخانه مرکزی شامل چیلرها، بویلرها، پمپ های سیرکولاسیون، برجهای خنک کن، هواسازها و اگزوز فن ها بنوعی بطور یکپارچه و بطور منسجم توسط یک و یا چند رایانه هماهنگ و کنترل میشوند.
 
اجزاء سیستم مدیریت هوشمند ساختمان :
 
اساسا همانند دیگر سیستمهای کنترلی، BMS نیز از سه بخش تشکیل میشود:
 
حسگرها (Sensors)
 
سنجش پارامترهای محیطی و ارسال این اطلاعات به سیستم را عهده دار هستند. این اطلاعات میتواند دمای محیط بیرون و درون، دمای سیال گرم کننده و یاخنک کننده، میزان روشنائی محیط، میزان رطوبت، مقدار گازها در هوا، حضور و یا عدم حضور افراد در محل و دیگر اطلاعاتی که برای راهبری بهینه سیستم حیاتیست باشد.
 
کنترلر ها (Controllers)
 
اجزائی از سیستم هستند که اطلاعات دریافتی از حسگرها را دریافت و بر اساس نرم افزار درونی خود و یا نرم افزار شبکه پردازش و بر حسب نیاز فرامینی را به عملگرها ارسال میکنند.
 
عملگرها (Actuators)
 
اجزائی از سیستم هستند که فرامین ارسالی از کنترلر ها را دریافت و بر اساس آن واکنش نشان میدهند. این عملگرها میتوانند شیرهای برقی سیالات، دریچه های قابل تنظیم عبور هوا، رله های قطع و وصل جریان الکتریکی و.... باشند.
 
سه بخش یاد شده بالا توسط یک مکانیزم ارتباطی با هم مرتبط میشوند که خود از دو قسمت مهم تشکیل شده است:
 
۱- رسانه (مدیای) ارتباطی مانند سیم، فیبرنوری، امواج رادیوئی
 
۲- پروتکل ارتباطی و یا زبان محاوره اجزاء مانند BacNet و LonWorks
 
در حقیقت حسگرها، کنترلرها و عملگرها از طریق رسانای ارتباطی ، براساس زبان محاوره ای و یا پروتکل ارتباطی با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند.